ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Особливості бігу в зимовий період
Особливості бігу в зимовий період

 

    За вікном замети, стовпчик термометра наполегливо завмер  у районі істотно нижче нуля. А вдома так добре, тепло, ковдра приємно обволікає і не хоче відпускати від себе. І ось  це все кинути   і вийти на вулицю на ранкову пробіжку? Вже в цьому починаються перші переваги зимового бігу, з перших, нехай дуже маленьких, але перемог над собою, над власною лінню, з загартування власного характеру.

   Біг взимку має одну незаперечну перевагу. Крім підтримки і поліпшення власне спортивної форми організму, він ще й сприяє загартуванню, зміцнюючи його в боротьбі з хронічними і, особливо, вірусними захворюваннями. Гартують при цьому як органи дихання, так і весь організм.

  Встановлено, що всього за час перебування на морозі, легені встигають провентилювати від 500 (якщо стояти) до 6000 (якщо швидко бігти) літрів повітря, що особливо багате на негативно заряджені частинки. Ці самі аероіони надають збудливу дію на нервову систему. Саме тому зимові тренування приносять стільки бадьорості, заряджаючи організм енергією на весь день.

З чого почати?

   З походу до лікаря. У разі деяких хвороб - хронічні захворювання дихальних шляхів, серцево-судинні захворювання, біг взимку може бути повністю протипоказаний. Особливо в дуже морозну погоду.

Вибираємо екіпіровку

    Вибираючи екіпіровку для зимової пробіжки, використовуйте універсальне правило - одягайтеся так, ніби на вулиці на 10 градусів тепліше, ніж показує термометр. Тоді вдасться уникнути як надмірного перегріву, так і переохолодження. Тренувальний костюм для зимового бігу повинен не заважати руху, бути легким і зручним. Під костюм варто одягнути термобілизну, яка буде зберігати тепло, відводячи (поглинаючи) виділення поту. Зверху - непродуваючу і непромокаючу в непогоду куртку, яка захистить від зовнішнього середовища. А ось ноги особливо утеплювати не варто - вони в роботі, тому зігріють себе самі.

    Окремо варто відзначити взуття, точніше - її підошву. Вона повинна бути з м'якої гуми і не замерзати на морозі. Інакше замість бігу доведеться займатися ковзанярським спортом, з високою часткою ймовірності отримати травму на рівному, точніше, слизькому, місці.

   Дещо про відкриті частини тіла, які безпосередньо в бігу участі не беруть, тому запросто можуть замерзнути. Це руки, вуха, щоки. Для них - рукавички, шапка і спеціальний, для зими, крем для обличчя.

Власне біг

    Фахівці радять, щоб уникнути переохолодження, біг потрібно починати і закінчувати безпосередньо від дверей будинку. Тому до виходу з будинку слід зробити кілька вправ, щоб розігріти м'язи.

   Якщо є можливість, то починати біг краще проти вітру. Так ви швидше розігрієтесь. Зате по дорозі назад, вже добре прогрівшись і спітнівши, не будете дихати холодним повітрям. Та й спина в плані продування завжди краще захищена.

Темп вибирайте такий, щоб забезпечувалося носове дихання. Вдихайте повітря не різко, щоб, проходячи через носоглотку, віно встигало трохи прогрітися, перед тим як потрапити в легені. Видих можна робити довільно, як через ніс, так і через рот. Задихалися? Знизьте темп.

 При виборі швидкості руху враховуйте стан покриття. Не варто сильно прискорюватися на крижаній поверхні - можна не встигнути загальмувати.

  Під час руху намагайтеся не зупинятися, особливо при сильному вітрі - запросто може протягнути. Особливо, якщо ви досить розігрілися.

Після повернення

Негайно знімаємо весь одяг. Відразу ж приймаємо душ і насухо розтираємо тіло. Якщо з'явився озноб, робимо кілька енергійних вправ. І обов'язково чашка теплого чаю. І корисно, і від обезводнення організму допомагає.

 Создан 22 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником