ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Особливості планування навчально-виховного процесу з фізичної культури на перших курсах в ПТНЗ

журнал "Освітній простір"       Здоров'я та фізична підготовленість молоді - найважливіші складові здоров'я і фізичного потенціалу всього народу. Державі потрібні здорові, загартовані і кваліфіковані робітничі кадри. Проблема здоров'я, фізичного розвитку, фізичної культури вирішується, перш за все і головним чином, у дитячі та юнацькі роки. У 15-17 років, коли юнак чи дівчина уже свідомо може оцінити стан свого здоров’я і необхідність його збереження і вдосконалення, викладачу фізичної культури потрібно встигнути виховати стійку необхідність у самостійних заняттях фізичною культурою і спортом, бажання і вміння покращувати фізичну підготовленість, забезпечити фізкультурну грамотність кожного свого вихованця.

     З досвіду роботи, можу з впевненістю сказати, що всі ці завдання вирішуються краще, коли навчально-виховний процес з фізичної культури спланований правильно і враховує всі особливості фізичного розвитку і відношення учня до занять  фізкультурою і спортом. В чому ж полягає особливість планування навчально- виховного процесу саме на першому курсі навчання в ПТНЗ? На перший курс навчання приходять учні з різних шкіл, з різних районів, а інколи і з інших областей. В кожній школі, в кожному районі, в кожній області вже склалися традиції проведення уроків і позаурочних спортивно-оздоровчих заходів. Різна матеріально-технічна база шкіл, а тому і різні підходи вчителів фізичної культури до вирішення завдань програмового матеріалу з даного предмету, призводять до того, що учні на перший курс приходять з різною фізичною підготовкою. Також слід враховувати і той факт, що сучасна молодь, в даному випадку випускники шкіл, мають дуже слабкий загальний стан здоров’я, слабку фізичну підготовленість.

       Враховуючи ці та інші фактори фізичного розвитку учнів, що приходять навчатися на перший курс, плануючи навчально-виховний процес з фізичної культури, я, передусім, на перший план ставлю процес адаптації учнів до нових фізичних навантажень. А тому навчання з фізичної культури в новому навчальному році я починаю з інваріантного модуля «Загальна фізична підготовка». Він включає в себе вправи для розвитку швидкості, спритності, витривалості, сили, гнучкості, вправи для розвитку швидкісно-силових якостей. Цей модуль найбільш вдалий для вирішення завдань адаптації учнів до навантажень. Перші уроки мають рекреаційно-оздоровчий характер з помірними навантаженнями. До цього спонукає і нова програма з фізичної культури для учнів ПТНЗ, яка не рекомендує здійснювати прийом навчальних нормативів в період з 01.09 до 01.10 кожного навчального року.

         Для більш ефективної роботи із залучення учнів до занять фізичною культурою і спортом особливо в позаурочний час, я створив свій персональний сайт «За здоровий спосіб життя», де учні можуть використати методичні поради під час самостійного виконання різноманітних вправ, а колеги, викладачі фізкультури ПТНЗ, ознайомитися з плануючою документацією. Адреса сайту – valeon.io.ua. То ж заходьте, знайомтесь, використовуйте. Я за здоровий спосіб життя! А ви?..

Повна версія журналу - тут.Создан 17 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником