ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

 

«Використання комп’ютерних технологій на уроках фізичної культури»

журнал "Профтехосвіта"З досвіду роботи

                                               керівника фізичного виховання,

                                               викладача вищої категорії

                                               ДНЗ "Решетилівський професійний

                                               аграрний ліцей ім. І.Г.Боровенського"

                                               Гусєва Валерія Леонідовича

 

Здоров'я - шлях до самопізнання

Відповідно до статті І Закону України "Про фізичну культуру і спорт" фізична культура — це «складова частина загальної культури суспільства, що спрямована на зміцнення здоров'я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості».

         Здоров'я - одна з найбільших життєвих цінностей людини, це те, без чого вона не може бути щасливою. Тільки щоденна, кропітка праця над собою, усвідомлення пріоритету здорового способу життя, збереження і зміцнення здоров'я допоможе багатьом учням перебороти лінощі, звільнитися від "гіпнотичних чар" телевізора, позбавитися залежності від цигарки, чарки, дурманного зілля, відчути радість руху, п'янку свіжість  повітря, щастя самопізнання і перемоги над собою.

      У нагороду за це вони отримають добре здоров'я, можливість реалізувати свої здібності і досягти успіхів у навчанні, спорті, мистецтві, музиці. І щоб досягти успіхів у цій справі необхідно привести свій спосіб життя у відповідність із закономірностями свого росту і розвитку, навчитись правильно використовувати ефективні засоби впливу на організм, підібрати індивідуальні режими  навчання, тренування і відпочинку, відповідну систему харчування.

     У своїй, понад двадцятирічній, роботі з дітьми я переконався, що свідоме виконання фізичних вправ, самодисципліна при виконанні цих вправ, дають набагато вагоміші результати, ніж виконання завдань, як кажуть, «з під палки». Завдання вчителя фізичної культури переконати учнів в необхідності здорового способу життя, навчити учнів самостійно виконувати фізичні вправи, контролювати навантаження та стан свого здоров’я, переконати учня в тому, що тільки він, а не будь-хто інший, є будівничим свого тіла, розуму, знань, вмінь, особистості.  

     Саме для виконання цих завдань я в своїй роботі використовую комп’ютер. З його допомогою можна переглядати, виконувати і вивчати:

      - методичні фільми загального спрямування;

      - навчальні фільми програмового матеріалу;

      - пропагандистські відеоролики;

      - біомеханічні схеми і рухи при вивченні складних вправ;

      - графіки росту індивідуальних результатів;

      - тести фізичного розвитку учнів;

      - функціональні і комплексні тести учнів і груп в цілому;

      - інтернет-ресурси на допомогу учню і викладачу.

 

      Комп’ютер – це пропагандист здорового способу життя. Він допомагає робити фотовиставки, фотоальбоми, публікації і презентації, які висвітлюють спортивне життя ліцею і пропагують переваги занять фізкультурою і спортом.

      На уроках фізичної культури я використовую комп’ютер як помічника і контро-лера. З його допомогою я проводжу з учнями функціональні тести, комплексний тест, футбольний тест і за результатами цих тестів комп’ютер видає індивідуальні завдання для учнів. Також  комп’ютер допомагає вести облік росту результатів і досягнень учнів, їх фізичний стан і функціональні можливості.

     Значне місце у вихованні в учнів здорового способу життя займають різні публікації про спортивне життя  ліцею, фотовиставки, фоторепортажі про спортивні змагання. Переглядаючи спортивні фільми, фотографії, учні, дивлячись на своїх колег, і самі виявляють бажання займатися спортом, показати свої спортивні досягнення, позмагатися з різних видів спорту. А саме таку мету я і ставлю, проводячи дані заходи. І тут комп’ютер також допомагає в роботі.

       Ні для кого не є секретом сучасний стан фізичного розвитку підростаючого покоління, і тому, розвиваючи фізичні здібності, навички і вміння, учитель фізкультури повинен, як ніхто інший, знати стан серцево-судинної системи, дихальної системи і загального фізичного розвитку кожного учня, який приходить до нього на урок. Вирішувати це питання мені допомагають інтернет і спеціальні програми, складені провідними спеціалістами галузі. Найчастіше в інтернеті я використовую експрес діагностику, яку можна знайти на сайті http://www.medn.ru/test/.  Тут можна швидко і якісно провести тести з визначення стану серцево-судинної системи (проба Руф’є, проба з присіданнями, проба з підскоками та ін.), дихальної системи (частота дихання , проба Сєркіна з оцінки рівня здоров’я), загальні показники здоров’я (найчастіше використовую Гарвардський степ-тест) та ін. За корисними порадами, фаховим відео і літературою, сучасними вимогами до організації тренувань дуже часто я звертаюся до сайту  http://miytrener.com/.

     Щодо спеціальних програм, які я широко використовую на уроках фізичної культури і в позаурочний час, слід відмітити програму «Футбол і здоров’я – 3», автор Ванджура Володимир Ярославович, керівник фізичного виховання Тернопільського ВПУ №1, відмінник освіти і науки України; програміст Колісник Богдан Віталійович. Працюючи з цією програмою, учні не тільки вивчають ази футбольної майстерності, визначають свій функціональний стан, проводять комплексний та футбольний тести, а й вивчають заодно анатомію, правила надання першої долікарської допомоги, привчаються до світу прекрасного.  При вивченні такої теми як  «Футбол» я також використовую програму Центру ліцензування ФФУ «Методичні матеріали для вдосконалення професійного рівня тренерів дитячо-юнацьких команд з метою підготовки юних футболістів».

     І все-таки на уроках фізичної культури і в позаурочний час основне місце по праву належить фізичній вправі, адже тільки вона здатна зробити з учня сильного, спритного, витривалого робітника, захисника Вітчизни, людину, яка не зупиниться ні перед якими труднощами. І коли учень, самостійно виконуючи ту чи іншу вправу, свідомий в своїх діях, то теоретично-практичні заняття з використанням комп’ютерних технологій, за моїм твердим переконанням, просто необхідні. Свідомо  займаючись фізичною культурою і спортом, учні багатотисячної армії   профтехосвіти неодмінно виростуть справжніми громадянами України, сильними духом, з чистими і світлими намірами. І в цьому їм допоможе спорт! 

 

 

 

 Создан 19 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником