ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Як навчитися плавати
Що дає плавання

Плаваючи, людина розвиває свою дихальну і серцево-судинну системи, поліпшує кровообіг, обмін речовин, тренує м’язи, зміцнює нервову систему.


Навчитися плавати ніколи не пізно

Навчитися плавати не пізно в будь-якому віці, хоча чим раніше за це братися, тим швидше можна досягти результату. З віком у людей з’являються м’язові та психологічні стереотипи, що заважають навчанню. Починати вчитися можна практично з народження. Це сприяє швидкому фізичному і психічному розвитку, а гартуючий ефект водних процедур – відмінна профілактика захворювань і стимуляція імунітету.

Для навчання можна обрати басейн або будь-яку водойму з чистою водою. Махнути брасом світ за очі відразу не вийде. Спочатку доведеться повчитися головним принципам плавання.


7 кроків як навчитися плавати


КРОК 1. Першим ділом потрібно навчитися диханню плавця – робити глибокий вдих ротом, видихати носом. Чим більше вдих, тим краще тримає вода. Потренувати дихання можна вправою «бульбашками». Для цього глибоко вдихніть, опустіть голову під воду і випускайте носом повітря, щоб пішли бульбашки. Видихати потрібно все, що є в легенях. Винирюємо, робимо вдих і повторюємо рух. В ідеалі не повинно бути пауз і перерв, щоб «віддихатися», «витерти обличчя» і протерти очі – потрібно сконцентруватися на диханні.


КРОК 2. Паралельно треба навчитися тримати на воді горизонтальне положення тіла. При цьому не можна напружуватися, людина повинна розслабитися, намагаючись вловити, як її тіло тримає вода. Відчути це можна за допомогою вправи «Зірочка». Стоячи по пояс у воді, підніміть руки вперед- вгору. Зробіть глибокий вдих, затримайте дихання, нахиліться вперед, плавно ляжте на живіт, повністю опустивши обличчя у воду. Спливіть на поверхню і, розвівши руки і ноги широко в сторони, спокійно погойдайтеся на воді, наче медуза. Тримайтеся, скільки вистачає повітря, потім встаєте на ноги і повторіть рухи. Найголовніше – тримати голову у воді. Якщо її підняти, таз і ноги почнуть занурюватися у воду. З часом потрібно навчитися затримувати повітря як можна  довше.


КРОК 3. Друга вправа, тренує водне почуття – «Поплавок». Стоячи, зробіть вдих і, затримавши подих, присядьте під воду, щільно обхопивши руками коліна. Підтягуєте їх до грудей і нахиліть до них голову так, щоб підборіддя торкнулося грудей. У такому положенні спливіть на поверхню. Голова продовжує залишатися у воді. Якщо її підняти, тіло почне тонути.


КРОК 4. Наступна вправа, до якої можна переходити, засвоївши «Поплавок» – «Ковзання». Спочатку, так само, як у поплавці потрібно, вдихнувши, присісти під воду, а потім, затримавши подих, відштовхнутися вперед, ковзаючи по поверхні води близько 6-8 метрів. Голову також тримати у воді.


КРОК 5. «Молотьба». Навчившись затримувати дихання і лежати на воді, пора починати розробляти ноги. Для цього потрібен упор, за який можна схопитися руками. Це може бути край басейну або пірса. Якщо такого немає, попросіть кого-небудь вас потримати за руки. Ляжте грудьми у воду і хлюпаючи «молотіть» ногами воду. Ноги повинні бути прямими, носок натягнутий як у балерини. Якщо не натягувати носок, при плаванні ви будете рухатися майже на одному місці.


КРОК 6. Натренувавши ноги, попрактикуйтесь «Плавання з м’ячем». Підійде також дошка. Візьміть м’яч у витягнуті руки, опустіть голову у воду і пливіть, працюючи при цьому тільки ногами. Для вдиху трохи нахиліть тіло в один бік, підніміть голову з води в протилежний бік. Піднімати голову маківкою вгору – помилка, так тіло втрачає рівновагу.


КРОК 7. «Млин». Якщо ви впевнено плаваєте з м’ячем або дошкою, пробуйте пропливсти самостійно, підключаючи руки. Правильний рух рукою спочатку потрібно відточити на березі. Він повинен здійснюватися на незігнутій руці, описуючи повне коло. Пливіть як і з м’ячем, працюючи ногами і паралельно робіть круговий рух тільки однією рукою, потім тільки другою. Відточивши цей елемент, можна плавати, рухаючи двома руками. Це вже справжній  стиль плавання - кроль.


Як подолати почуття страху під час плавання

Подолати страх перед водою можна за допомогою кількох прийомів.

По-перше, потрібно привчати дитину до води за допомогою власного прикладу: діти завжди безмежно довіряють батькам.

По-друге, подолати страх допомагають приємні емоції, які дарують гри. Тому грайте з малюком у воді – кидайте м’яч, ховайте під воду іграшки, прикидайтеся щукою і карасем, веселіться. Якщо дитина правильно виконує завдання або "перемагає”, давайте їй призи.

Є діти, які патологічно не можуть покласти голову лицем у воду. У цьому випадку допоможе маска для підводного плавання або окуляри. Ні в якому разі не кидайте дитину у воду, якщо вона не вміє плавати. Це буде психічна травма на все життя. Засівши в підсвідомість, ця думка на глибинному рівні буде визначати психічне і фізичне здоров’я людини. Наприклад, дитина виросте агресивною або буде страждати виразкою шлунку.


Якщо зловив корч

Буває, що через холодну воду або надмірну м’язову активність у плавця судомить голіностоп. Губитися не потрібно – виплисти з води можна і без ніг. Пливіть до берега, де сядьте, натягнувши носок на себе. Візьміть шпильку (її обов’язково потрібно мати з собою, приковши до плавок в безпечному місці) і проколіть собі гомілку – судома повинна пройти. Після судоми перед наступним заходом у воду відпочиньте кілька годин.Создан 19 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником