ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Ранкова зарядка

Варіант комплексу вправ ранкової гімнастики1. Лежачи на спині, поволі підніміть ноги під прямим кутом і поволі опустіть їх на підлогу. Повторіть 10-15 разів. 

2. Переверніться на живіт. Закинувши голову, підведіть верхню частину тулуба і схопіть ноги за кісточки. Покачайтеся в такому положенні 7-10 разів. 

3. Сядьте, витягнувши ноги і спершися долонями об підлогу, поволі піднімайте прямі зімкнуті ноги і поволі опускайте їх. Зробіть 3 підходи по 10 разів.

4. Поставте ноги на ширину плечей і, зчепивши високо над головою руки, зробіть нахили по черзі управо і вліво. Прагніть прогинатися якомога більше, повільно і не пружинисто.

5. Сядьте на підлогу, витягнувши ноги. Нахиляйтеся вперед, прагнучи дістати обличчям колін, а руками - ступнініг. Поволі випрямляйтеся на видиху.

6. Лежачи на спині, руки уздовж тіла. Не допомагаючи руками, поволі піднімайте верхню частину тулуба до положення сидячие, потам таков поволі поверніться в початкове положення. Ноги від підлоги не відривайте. Зробіть 2-3 підходи по 10 разів. 

7. З положення стоячи: прямі ноги разом, нахиліться, намагаючись торкнутися кінчиками пальців підлоги. Якщо це дається без зусилля, ускладніть завдання - прагніть покласти долоні на підлогу перед ступнями. 

8. Лежачи на підлозі, поволі зігніть в колінах ноги. Оберніться, не відриваючи спину від підлоги, наліво, щоб торкнутися колінами підлоги. Те ж саме повторите в іншу сторону. Вправу повторите 10-12 разів в кожну сторону. 

9. З положення лежачи на животі, руки уздовж тулуба: підведіть верхню частину тулуба разом з руками. Повернувши голову якомога більше вправо, протримайтеся довше в цьому положенні, потім - вліво. 

Перший час треба стежити за тим, щоб заняття не викликали відчуття перевтоми, а тільки легку втому. Не робіть вправи механічно, прагніть одержувати задоволення від кожного руху тіла, напруги м'язів. Дихати потрібно плавно, ритмічно і глибоко, краще через ніс.

 Создан 19 окт 2014