ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Основні причини, щоб розпочати бігати
Ви давно думаєте про те, щоб розпочати бігати, але кожен раз відкладаєте на завтра? Шукаєте новий привід відмовитися від задуманого? Тішитесь самообманом? Рішуче ставимо крапку в низці нескінченних питань і називаємо шість причин, через які вам негайно потрібно зайнятися пробіжкою.

 

Причина № 1 - це дуже легко

 

По суті, пробіжка - це забава. Тільки добре продумана, вивірена і ... корисна! А хіба багато у нас в житті буває корисних забав? Ви відчуваєте, що робите щось важливе, але при цьому у вухах у вас гримить музика, світ з дивовижною швидкістю проноситься повз, і перехожі з цікавістю дивляться вам вслід. Може, заздрять?

До бігу не варто ставитися дуже серйозно. Зайву критичність, мабуть, варто проявити при виборі пари гарних кросівок і зручного спортивного одягу. Все інше - справа наживна. У тому числі ваша фізична форма, яка після кількох пробіжок (після кількох, а не після однієї!) різко «піде на поправку».

 

Причина № 2 - спалюється багато калорій

 

Ви, напевно, думаєте, що можна спалити силу-силенну калорій іншими способами. Наприклад, катаючись на велосипеді або роблячи зарядку. Але, якщо ви в ладах з математикою, вам варто познайомитися з цифрами, до яких прийшли вчені з Медичного центру в Вісконсін.

Людина спалює за годину:

- Пробіжки - 705-865 калорій;

- Веслування на байдарці - 606-739 калорій;

- Бігу по сходах - 637-746 калорій;

- Бігу на лижах - 595-678 калорій;

- Велопрогулянки - 498-604 калорії.

Які вам ще потрібні докази?

 

Причина № 3 - доля ваших суглобів

 

Не варто слухати маму, яка твердить, що часті пробіжки зруйнують ваші суглоби. Як відомо, остеоартроз (найпоширеніший вид артриту) завжди пов'язаний з деформацією кісткової тканини і може бути ініційований багатьма факторами, головний з яких - надлишкова маса тіла. Тому люди, які страждають від артрозу, - гладкі і малорухомі.

Хочете, щоб ваші коліна сказали вам спасибі? Робіть пробіжку. Під час бігу не тільки спалюються зайві калорії, а й відбувається розширення судин (та наповнення їх киснем). Кисень захищає кров від впливу різних шкідливих мікроорганізмів.

 

Причина № 4 - антистрес

 

«Запеклі» бігуни можуть розповісти сотню анекдотів і завжди виглядають дуже оптимістично - ніби в їхньому житті зовсім не буває проблем. Однак проблеми трапляються у всіх людей, от тільки вони ставляться до них по-різному: у когопочинається страшний стрес, а хтось ... приходить в себе під час пробіжки!

Університет Джорджії провів масу досліджень і виявив, що багато людей обмірковують свої справи, вчинки, робочі питання на щоденній   пробіжці. Провівши кілька експериментів, вчені прийшли до думки, що біг дозволяє розправитися не лише з першими ознаками занепокоєння, але навіть з важкою депресією. Причому кращого морального результату можна досягти під час прогулянки в сільській місцевості.

 

Причина № 5 - сказати хворобі «ні»

 

Більшість експертів сходяться на думці, що регулярні пробіжки зменшують ризик появи проблем з онкологією. Один з британських медичних журналів зумів вирахувати, що серед людей, що ведуть активний спосіб життя (5-6 годин занять спортом на тиждень) на 24 відсотки менше онкологічних хворих, ніж у групі «найменш активних» (30 хвилин занять спортом на тиждень).

 

Хвороби серця, діабет і навіть банальний грип в більшості випадків обходять стороною людей, що приділяють серйозну увагу спорту. Крім того, дуже рідко можна зустріти бігунів, які мають проблеми із зором. Регулярні пробіжки зменшують ризик розвитку короткозорості.

 

Причина № 6 - ви довше проживете

 

Найдивніше дослідження в світі, мабуть, провела Школа медицини Стенфордського університету. Для експериментів було відібрано кілька сотень людей похилого віку - 538 бігунів і 423 здорових «небігунів». Дослідження проводилося з 1984 по 2005 рік. Людям похилого віку просто пропонувалося робити багато звичайних дій - від відкриття пакету молока до миття голови.

Щороку кожен з учасників експерименту відповідав на запитання анкети, в якій пояснював, які з цих завдань він продовжує робити, а які вже не може. Лідирувала, як ви вже здогадалися, група бігунів.

Але найцікавіше (хоча й найсумніше) полягало в тому, що до кінця експерименту 85 відсотків бігунів були все ще живі, в той час як з іншої групи, далекої від спорту,  живими залишилися лише 66 відсотків людей похилого віку.Создан 19 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником